середу, 30 березня 2016 р.

ПОЛОЖЕННЯ Басейнового конкурсу «Барви Дністра»

Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра» проводиться у рамках басейнової природоохоронної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережімо Дністер».
1. Мета та головні завдання.
Конкурс «Барви Дністра» (далі-Конкурс) спрямований на залучення учнівської та студентської молоді, громадськості до заходів, спрямованих на збереження, відновлення та раціональне використання водних ресурсів з метою:
·         залучення громадськості до практичної природоохоронної діяльності в басейні ріки Дністер;
·         формування екологічної свідомості та поглиблення екологічних знань учнівської та студентської молоді;
·         виховання дбайливого та ощадливого ставлення до природи рідного краю;
·         виховання любові до рідної природи через використання засобів художньо-естетичного сприйняття довкілля;
·         поширення інформованості сталого використання природних ресурсів;
·         висвітлення актуальних проблем стану водних ресурсів, його реального впливу на здоров’я людей;
·         впровадження позитивної практики раціонального водокористування.
2. Організатори Конкурсу:
·         Львівське обласне  управління водних ресурсів;
·         Львівська обласна організація Товариства меліораторів та водогосподарників України;
·         Одеський державний екологічний університет;
·         Молодіжний екологічний центр ім. В.І.Вернадського;
·         Чорноморський жіночий клуб/МАМА-86-Одеса;
·         Західний центр Українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітня лабораторія»;
·         Міжнародна екологічна асоціація захисників річки «Eco – TIRAS»;
3. Учасники Конкурсу.
До участі у конкурсі «Барви Дністра» запрошуються учні, студенти та викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Одеської областей, а також Республіки Молдова і Придністров’я, які відповідно до напрямку Конкурсу надіслали до Конкурсної комісії належним чином оформлені творчі роботи та матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері збереження, оздоровлення та використання водних ресурсів.
4. Напрями діяльності, що підтримуються Конкурсом.
·         Інформаційно-просвітницька діяльність серед учнівської молоді щодо охорони, збереження, раціонального використання та поліпшення стану водних ресурсів.
·        Підготовка творчих робіт: фотографій, малюнків, віршів, оповідань, науково-популярних статей щодо сприйняття та бачення водних ресурсів очима молоді.
·        Публікації у регіональних засобах масової інформації з питань охорони водних ресурсів та заходів, спрямованих на поліпшення їх стану.
·        Впровадження заходів з утримання у зразковому стані територій річкових долин, особливо у межах населених пунктів.
·        Вивчення стану окремих водних об'єктів (збір інформації) та розробка і впровадження планів заходів щодо їх оздоровлення.
·        Проведення комплексу робіт з оздоровлення окремих річок, можливо за участю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та широкої громадськості.
5. Номінації Конкурсу.
·        «Малюнок»;
·        «Фоторобота»;
·        «Відеофільм, слайд-шоу»;
·        «Захід з оздоровлення водних ресурсів»;
·        «Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття».
Порядок проведення Конкурсу по кожній з номінацій визначено окремо.
6. Оформлення матеріалів на Конкурс.
Для участі у Конкурсі подаються:
·        відповідно оформлена робота (вимоги до оформлення надаються по кожній номінації окремо);
·        анкета учасника Конкурсу;
·        інформаційна картка.
7. Порядок підведення підсумків Конкурсу.
Подані на Конкурс роботи та згруповані дані (анкети, інформаційні картки учасників Конкурсу) відповідно до номінацій, аналізуються й оцінюються за багатобальною системою оцінок конкурсною комісію за окремими для кожного напрямку критеріями. 
8. Порядок нагородження переможців Конкурсу.
Переможці нагороджуються цінними призами, почесними грамотами оргкомітету відповідно до номінацій та особисто запрошуються оргкомітетом для нагородження.
Проведення Конкурсу та його підсумки підлягають широкому висвітленню засобах масової інформації.


Умови проведення Конкурсу з номінації «Малюнок»

Зміст роботи. Роботи, подані на Конкурс, мають відповідати тематиці конкурсу та висвітлювати актуальні проблеми збереження водних ресурсів та позитивної практики раціонального водокористування для регіону басейну р. Дністер, ілюструвати біологічне, ландшафтне різноманіття та практику використання природних ресурсів басейну р. Дністер.
Учасники Конкурсу. До участі в Конкурсі на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Одеської областей, а також Республіки Молдова і Придністров’я запрошується: учнівська та студентська молодь загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних, позашкільних закладів усіх форм власності, а також художніх студій, екологічних клубів басейну р.Дністер.

Для участі у Конкурсі малюнку запрошуються три вікові категорії:
І категорія – діти віком до 10 років;
ІІ категорія – учнівська молодь віком з 11 до 16 років;
ІІІ категорія – учнівська та студентська молодь віком з 17 до 21 років.
Вимоги до оформлення конкурсних робіт:
·        формат малюнків – від А4 до B2;
·        стиль і техніка виконання робіт довільні;
·        приймаються лише оригінали робіт.
Для участі у Конкурсі малюнків необхідно надати роботу, заповнену анкету учасника «Барви Дністра» та інформаційну картку до номінації Конкурсу «Малюнок».
Час проведення. Конкурс триває: з 22 березня по 12 вересня.
Приймається не більше 2-х робіт від кожного учасника Конкурсу. Роботи надсилати за адресою: Львівське облводресурсів вул. Родини Крушельницьких, 14, м. Львів, 79017 до 12 вересня, роботи що надійдуть після 12 вересня журі не розглядає.
Підведення підсумків. Подані на Конкурс роботи аналізуються й оцінюються за багатобальною системою оцінок конкурсною комісію. Переможці нагороджуються цінними призами, почесними грамотами оргкомітету відповідно з наступним призовими номінаціями:
Одне - І місце
Два - ІІ місця
Три - ІІІ місця


Умови проведення Конкурсу з номінації «Фоторобота»

Зміст роботи. Роботи, подані на Конкурс, мають відповідати тематиці Конкурсу та висвітлювати актуальні проблеми, заходи для регіону басейну р. Дністер. Подаються роботи, що ілюструють біологічне, ландшафтне різноманіття та досвід, практику використання природних ресурсів басейну р. Дністер.
Учасники Конкурсу. До участі в Конкурсі запрошуються учні старших класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, студентська молодь професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Одеської областей, а також Республіки Молдова і Придністров’я.
У Конкурсі фоторобіт беруть участь три вікові категорії:
І категорія – учнівська молодь віком до 16 років;
ІІ категорія – учнівська та студентська молодь віком з 16 до 21 років;
ІІІ категорія – водокористувачі  віком від 21 року та більше.
Вимоги до оформлення конкурсних робіт. Подаються кольорові або чорно-білі фотографії відповідно до тематики Конкурсу розміром фото 20х30 см. Від кожного учасника приймається не більше 2-х робіт.
Для участі у Конкурсі фоторобіт необхідно надати роботу, заповнену анкету учасника «Барви Дністра» та інформаційну картку до номінації Конкурсу «Фоторобота».
Час проведення. Конкурс триватиме: з 22 березня по 12 вересня.
Приймається не більше 2-х робіт від кожного учасника Конкурсу. Роботи надсилати за адресою: Львівське облводресурсів вул. Родини Крушельницьких, 14, м. Львів, 79017 до 12 вересня, роботи що надійдуть після 12 вересня журі не розглядає.
Підведення підсумків. Подані на Конкурс роботи аналізуються й оцінюються за багатобальною системою оцінок конкурсною комісію. Переможці нагороджуються цінними призами, почесними грамотами оргкомітету відповідно з наступним призовими номінаціями:
·        Краща фоторобота
-         Кращій пейзаж;
-         Учнівська молодь бере участь у природоохоронних акціях;
-         Тваринний та рослинний світ Дністра;
-         Людина та Дністер;
·        Кращий слайд-фільм (презентація) на тему «Людина та Дністер» та «Тваринний та рослинний світ Дністра».
·        Кращий відеофільм на тему «Людина та Дністер» та «Тваринний та рослинний світ Дністра».Умови проведення Конкурсу з номінації
«Заходи з оздоровлення водних ресурсів»
Зміст роботи. Роботи, подані на Конкурс, мають відповідати тематиці Конкурсу та відображати актуальні проблеми, заходи для регіону басейну р. Дністер. До Конкурсу «Заходів з оздоровлення водних ресурсів» подаються роботи викладені у письмовій формі. Вони можуть бути присвячені:
-         природоохоронним акціям та заходам, спрямованим на захист Дністра та оздоровлення водних ресурсів;
-         здійснення проектів, направлених на вивчення стану (збір інформації) окремих річок;
-         розробка та впровадження планів дій з оздоровлення окремих річок, спрямованих на підвищення екологічної і правової обізнаності громадян та залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи. Плани дій можуть бути націлені на розвиток громадянських екологічних ініціатив або інші види діяльності, внаслідок яких досягається суттєве поліпшення стану водних об’єктів або зростають суспільні можливості для вирішення водно-екологічних проблем.
Учасники Конкурсу. До участі у Конкурсі запрошуються учнівські колективи шкіл, позашкільних закладів, екологічних клубів, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Одеської областей, а також Республіки Молдова і Придністров’я, а також індивідуальні учасники.
У Конкурсі природоохоронних акцій беруть участь наступні категорії:
І категорія – учнівська молодь віком до 16 років;
ІІ категорія – студентська молодь віком з 17 до 21 років;
ІІІ категорія – колективи, організації, установи, підприємства усіх форм власності, викладачі загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів.
Вимоги до оформлення Конкурсних робіт. Роботи повинні відповідати тематиці Конкурсу. Подаються роботи написані виключно на аркушах формату А-4, об’єм опису заходу не повинен перевищувати 3-х сторінок (шрифт – 14, Times New Roman, інтервал – півтора).
Роботи значно більшого об’єму, у тому числі за рахунок можливого художнього оформлення, не розглядатимуться.
Час проведення. Конкурс триватиме: з 22 березня по 12 вересня.
Приймається не більше 2-х робіт від кожного учасника Конкурсу. Роботи надсилати за адресою: Львівське облводресурсів вул. Родини Крушельницьких, 14, м. Львів, 79017 до 12 вересня, роботи що надійдуть після 12 вересня журі не розглядає.
Для участі у Конкурсі необхідно надати роботу, заповнену анкету учасника.
Приймається не більше 2-х робіт від кожного учасника Конкурсу.
Підведення підсумків. Подані на Конкурс роботи аналізуються й оцінюються за багатобальною системою оцінок конкурсною комісію. Переможці нагороджуються цінними призами, почесними грамотами оргкомітету відповідно з наступним призовими номінаціями:
·        Одне - І місце
·        Два - ІІ місця
·        Три - ІІІ місця

Умови проведення Конкурсу з номінації
«Твір, оповідання, вірш, науково-популярна стаття»

Зміст роботи. Роботи, подані на Конкурс, мають відповідати тематиці Конкурсу та відображати актуальні проблеми, заходи для регіону басейну р. Дністер. Твір, вірш, науково-популярна стаття повинні містити власні ідеї автора, відповідати тематиці збереження та оздоровлення Дністра, його краси та пропозицій щодо вирішення існуючих проблем Дністра.
Учасники Конкурсу. До участі в Конкурсі запрошуються учні та учнівські колективи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, студентська молодь професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх форм власності, члени екологічних клубів, водокористувачі басейну Дністра на території Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Одеської областей, а також Республіки Молдова і Придністров’я. У Конкурсі написання творів, віршів, статей беруть участь наступні вікові категорії:
І категорія – віком до 16 років;
ІІ категорія – віком з 17 до 21 років.
Вимоги до оформлення конкурсних робіт. Роботи повинні відповідати тематиці Конкурсу. На Конкурс роботи подаються на аркушах формату А-4, об’єм опису заходу не повинен перевищувати 3-х сторінок (шрифт – 14, Times New Roman, інтервал – півтора). Роботи більшого об’єму, в тому числі за рахунок можливого художнього оформлення, не розглядатимуться.
Для участі у Конкурсі творів, оповідань, віршів, науково-популярних статей необхідно надати роботу, заповнену анкету та інформаційну картку.
Час проведення. Конкурс триватиме: з 22 березня по 12 вересня.
Приймається не більше 2-х робіт від кожного учасника Конкурсу. Роботи надсилати за адресою: Львівське облводресурсів вул. Родини Крушельницьких, 14, м. Львів, 79017 до 12 вересня, роботи що надійдуть після 12 вересня журі не розглядає.
Підведення підсумків. Подані на Конкурс роботи аналізуються й оцінюються за багатобальною системою оцінок конкурсною комісію. Переможці нагороджуються цінними призами, почесними грамотами оргкомітету відповідно з наступним призовими номінаціями:
·         Найкращий вірш
·         Найкращий твір прозою (оповідання)
·         Найкраща науково-популярна статтяНемає коментарів:

Дописати коментар