середу, 19 жовтня 2016 р.

Наказ про посилення національно-патріотичного виховання

Відділ освіти
ДРОГОБИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


                                                        Наказ
17.10.2016р.                                                                                        № 314

Про затвердження плану заходів щодо
посилення національно-патріотичного
виховання дітей та учнівської молоді
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641 ”Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах”, п.2 протоколу наради Дрогобицької райдержадміністрації від 03 жовтня 2016 року № 24 та з метою впровадження нових підходів і шляхів до виховання патріотизму як базової якості особистості, формування у молодого покоління почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України


НАКАЗУЮ:

1. Затвердити план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, що додається (Додаток 1).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на методиста Зубрицьку І.Р.

В.о.начальника                                                                          І.Т.Стецко


План заходів 
щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в 2016-2017 н.р. в школах Дрогобицького району

з/п
Зміст роботи
Термін виконання
Відповідаль-ний
1.
Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері патріотичного виховання
Постійно
Керівники ЗНЗ
2.
Активізувати впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді

Педагогічні колективи
3.
  З метою сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу  в закладах освіти проводити серед учнівської  молоді освітню, інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культури  шляхом ознайомлення з об’єктами  історичної та культурної спадщини області, міста, використовуючи активні форми роботи.
Постійно
Класні керівники, ЗВР
4.
Вивчати,  узагальнювати  і  пропагувати  кращий  досвід  патріотичного  виховання  дітей  та  молоді.
Згідно плану
Керівники ЗНЗ
5.
Забезпечення вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі. Щоденно  розпочинати  заняття  з  підняття  Державного  Прапора  України  та  виконання  Державного  Гімну  України.
Постійно
Керівники ЗНЗ
6.
Установити в навчальних закладах куточки пам’яті героям Небесної Сотні, загиблим учасникам АТО
До 01.12.
2016
 Керівники ЗНЗ
7.
Організувати зустрічі  з представниками військових частин, військових навчальних закладів, організаціями та установами  Збройних Сил України в питаннях підготовки молоді до збройного захисту держави

 Соціально-психологічна служба,вчитель ЗВ
8.
Залучити дітей та учнівську молодь до організації та проведення Всеукраїнської акції «Лист пораненому» (передача листів, малюнків, власних виробів). Відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань в рамках проведення заходів АТО та знаходяться на лікуванні, проходять реабілітацію у військових медичних закладах Міністерства оборони України).
Протягом
2016-2017 н.р.
ЗНВР, ЗВР, класні керівники, вчителі Захисту Вітчизни
9.
Проведення конкурсів, вікторин з питань ролі Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби до часів незалежності.
    Протягом навчально-го року
Учителі історії
10
Забезпечення науково-методичного супроводу методичних розробок учителів предмету «Захист Вітчизни» та керівників гуртків військово-спортивної направленості.
Протягом навча-льного року
Керівники ЗНЗ
11.
Посилити співпрацю школи з військовим комісаріатом у питанні проведення навчально-польових зборів на базі військових частин з учнями та вчителями, проведення профорієнтаційної роботи.
Постійно
Керівники ЗНЗ
12.
 Участь всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»)
Відповід-но до плану депар-таменту освіти і науки
Заступник директора з виховної роботи,
 учитель «Захисту Вітчизни»
13.
При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, керуватися методичними матеріалами Українського інституту національної пам’яті; організовувати наукові конференції, семінари, круглі столи; проводити військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва; відвідувати музеї бойової слави; вшановувати сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу.
Згідно плану
 Заступник директора з виховної роботи, класні керів-ники, вчителі історії, право-знавства, «Захисту Вітчизни»
14.
Провести в 2016 та 2017 роках в навчальних закладах конкурси на кращі учнівські твори, присвячені національно-патріотичному вихованню.
Протягом навча-льного року
Уч. укр. мови, образотворчого мистецтва
15.
Організувати шефство лідерами учнівського самоврядування над місцями поховань загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв голодомору, політичних репресій, загиблих учасників АТО та «Небесної сотні» на території  міста
Постійно
ЗВР, педагог-організатор
16.
Створення в школі історико-патріотичного клубу за участю представників громадськості, наукових та освітніх закладів
Вересень  2014 року
 ЗДРВ, вчитель історії
17.
Проведення комплексного соціологічного дослідження щодо стану патріотизму громадян України.

 І семестр
Соціально-псиїхологічна служба
18.
Організувати  виставки  фото-  та  архівних  документів,  що  ілюструють  становлення  та  розвиток  української  державності.
Протягом року
 Шкільні бібліотекарі
19.
Проведення фестивалів української патріотичної пісні
 Грудень
 Керівники гуртків
20
Удосконалювати громадську , волонтерську діяльність, соціальні практики, пошукову, дослідницьку та проектну діяльності, діяльність учнівського прес-центру, активні форми роботи : флеш-моби, акції.
 Постійно
ЗДВР, педагог-організатор
21.
Залучення батьків учнів  до активної участі у навчально-виховному процесі, організації та проведенні позанавчальних виховних заходів
Постійно
 Класні керівники
22.
 Здійснювати педагогізацію батьків, ознайомлювати їх із сучасними психолого-педагогічними знаннями, використовувати активні методи: тренінги, дискусії, дебати, аналіз виховних ситуацій, які сприяють усвідомленню батьками ролі сім’ї у вихованні дітей, формуванні патріотичних почуттів та готовності служити своїми знаннями, працею Україні.,
Згідно плану
 Класні
керівники
23.
Оформлення в шкільній бібліотеці та презентація виставок друкованих видань до календарних державних свят і подій
Згідно календаря подій
Шкільні бібліотекарі
24.
Проведення конкурсів плакатів, мультимедійних презентацій, буклетів на патріотичну тематику
Згідно плану
З ДВР, педагог-організатор
25.
Організація тематичних фотовиставок, присвячених визначним подіям в історії українського народу (перемога у Великій Вітчизняній війні, здобуття державної незалежності, річниця бою під Крутами і т. ін.)
 До державних свят
Педагог-організатор, шкільні бібліотекарі, класні керівники
26.
 Організація і проведення патріотичних акцій. Участь у благодійних акціях з підтримки учасників АТО на Сході України
  Згідно плану
 Волонтерський загін, соціальний педагог, класні керівники
27.
Проводити Уроки мужності
Протягом року
Класні керівники
28.
Встановлення у  школі меморіальних дощок (знаків) на вшанування пам’яті загиблих воїнів-героїв АТО- випускників школи.

ІІ семестр
Керівники ЗНЗ
29.
Виконання робіт з упорядкування братських захоронень та могил загиблих воїнів
Квітень, вересень
 Вчителі трудового навчання
30.
Диктант національноїєдності, присвячений відзначенню Міжнародного дня рідної мови та річниці Револьції гідності. Флеш-акція «Повертайся живим».
Лютий
ЗДВР,вчителі української мови
31.
Вдосконалити роботу шкільного музею Бойової Слави.Створити в   музеї постійно діючі стенди, що відображають події збройної боротьби Українського народу за територіальну цілісність нашої країни, участь випускників школи, жителів міста та району в антитерористичній операції.
 2017 р.
 ЗДВР, керівник музею
32.
На  шкільному  веб-сайті  створити  рубрику  «Патріотичне  виховання ».
Розміщувати анонси про проведення уроків мужності, акцій та інших заходів з патріотичного виховання на  сайті школи  та міста

Постійно
 Відповідальний за сайт, прес-центр органу учнівського самоврядування
33.
З метою формування у вихованців патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки провести:
- Виховні години та бесіди, уроки пам’яті – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України», «Велика Вітчизняна війна у спогадах її учасників», «Велика ціна визволення України» тощо
Протягом року
Заступники директорів з виховної роботи,
 класні керівники
34.
 Організувати тематичні книжкові виставки «Краса і велич символів державних»
Протягом року
Бібліотекарі

Немає коментарів:

Дописати коментар