«Леся Українка – поетична квітка України» – таку тему мав урок позакласного читання у Далявській СЗШ І ст., який відбувся 6 березня у формі проекту.
Мета уроку-проекту, приуроченого 147-річчю від дня народження Лесі Українки, полягала в тому, щоб донести до дітей силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, вчити їх здійснювати проектну діяльність на основі досліджень, формувати вміння аналізувати поезії, розвивати мислення, пізнавальні та творчі здібності дітей, виховувати бережливе ставлення до природи за яскравими творами поетеси, інтерес до пошукової роботи.
Напередодні дітям, які були «пошуковцями», «літературознавцями», «творцями», було запропоновано вчителем Галиною Щурик такі завдання: відшукати вірші поетеси про квіти, дослідити інформацію про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, підготувати інсценування творів поетеси та виставку ілюстрацій до творів Лесі Українки. У результаті завдань та реалізації проекту «літературознавці» дібраний матеріал представили у вигляді розповіді про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, підсумком якої стала інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» – «Що ми знаємо про Лесю Українку?». «Пошуковці», дізнавшись про те, що в поезіях Лесі Українки трапляється більш як сорок інтерпретацій образу-символу квітки, відшукали уривки з поезій про квіти і добирали назви творів до ілюстрацій. «Творці», Вікторія Лобська і Денис Германович, щиро і проникливо інсценізували твір «Мамо, іде вже зима...» та декламували поезії, а кращими були Вікторія Бохонко, Артем Корнійчук.
Учні дізналися, що Леся Українка прожила недовгий вік, але це було прекрасне життя людини, яка любила природу настільки, що змогла виразити красу, ніжність і життєву силу цієї природи у слові.
Немає коментарів:
Дописати коментар