пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Участь Дрогобицького регіонального еколого-натуралістичного центру у Всеукраїнському семінарі-практикумі для заступників директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку






З метою  поліпшення науково-методичного забезпечення навчальних закладів, підвищення якості позашкільної еколого-біологічної освіти  з дітьми  та учнівською молоддю, розвитку творчого потенціалу педагогів, узагальнення та розповсюдження  передового  педагогічного досвіду 15-17 травня 2019р. на базі    позашкільних еколого-натуралістичних закладів Львівської області проводився Всеукраїнський семінар-практикум  для заступників директорів обласних еколого натуралістичних центрів на тему «Формування ключових компетентностей у вихованців  творчих об’єднань закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку.»
Базами  проведення заходу стали Львівський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді;
Львівський міський еколого-натуралістични центр  учнівської молоді;
Дрогобицький регіональний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Тема презентації - « Екологічна освіта  як інструмент формування суспільної екологічної свідомості».
15 травня  представники  з 21  області України відвідали Дрогобицький регіональний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. В ході  проведення семінару-практикуму  його учасники    ознайомилися з напрямками роботи установи та обмінялися  досвідом роботи  з цього питання. Директор  Роман Візер презентував роботу закладу  .
Друга частина заходу  проводилась у приміщенні  конференцзалу Державного  історико-культурного заповідника «Нагуєвичі». Там  гостей радо   зустрічали  вихованці  еколого-натуралістичного центру. Учасників семінару також   привітали  заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Ханас  та начальник відділу  освіти Дрогобицької РДА Іван Стецко. Вони наголосили на тому, що настав час виховувати молодь не у згубній традиції якомога більше брати у природи, а в іншому, притаманному українському народові гармонійному співіснуванні з природою, раціональному використанні та відтворенні її багатств, у психологічній готовності оберігати довкілля всюди і завжди. Перед  учасниками семінару  виступили  вихованці гуртка  екологічного театру «Оберіг». Керівник  Демків Оксана Ігорівна. Колективом було представлено драматичне дійство, у якому порушувались проблеми захисту довкілля. Вдало підібрані пісні про красу природи та любов до України.  Юні актори зачарували глядачів красою поетичного слова, проявили вокальні здібності. Своїм виступом вони змусили замислитись усіх присутніх над тим, що ми є  всі частинкою природияка є нашим спільним домом . Присутні від душі подякували юним акторам  за творчий виступ.
 Учасники Всеукраїнського  семінару - практикуму долучилися також до майстер-класів з лозоплетіння та писанкарства. Керівник гуртка «Декоративно-ужиткового мистецтва» Багрій Марія Миколаївна разом із своїми вихованцями продемонструвала процес  виготовлення писанки та приділила увагу кожному, хто бажав по-справжньому  зрозуміти  технологію методу розпису. На столі були представлені матеріали,  які використовуються в процесі   розпису писанки:   писачки, бджолиний віск, свічка, яєчна шкарлупа, барвники. Хтось із присутніх вперше доторкнувся  до  цієї сфери мистецької діяльності, а хтось  був обізнаний  у виконанні  роботи. Також всі охочі могли опанувати  ази плетіння з лози.  Навчав цього виду мистецтва керівник гуртка «Захоплююче лозоплетіння» Василь Драб. Він поділився  власним творчим досвідом  та майстерністю виготовлення виробів з лози. Разом із своїм наставником вміло  демонстрували  свої навики з лозоплетіння вихованці гуртка. Присутні переконалися, що лозоплетіння – процес тривалий  та кропіткий але дуже цікавий . Охочі  спробували зробити перші кроки  в цій справі. На згадку  гості  отримали  сувеніри з лози та  писанки-обереги від учасників майстер-класу.
На завершення  заходу екскурсовод Топільницька Галина Василівна  ознайомила  присутніх  з багатою культурною  спадщиною літературно-меморіального музею І.Франка. Гості відвідали батьківську садибу, подивилися на місця,  де побачив  світ та робив  свої перші кроки  по землі великий українець .
Семінар-прктикум  став  гарним стимулом  для удосконалення системи роботи  з екологічного виховання  .
Дирекція ДРЕНЦУМ висловлює подяку Директорові   Державного  історико –культурного  заповідника  « Нагуєвичі»  Богданові Лазораку за сприяння в проведенні  заходу.
                                                                                                Методист ДРЕНЦУМ
                                                                                                Людмила Шимелюк.

Немає коментарів:

Дописати коментар