понеділок, 19 вересня 2016 р.

"Сурми звитяги"

«ЗАТВЕРДЖУЮ»
В.о.керівника відділу освіти 
Дрогобицької райдержадміністрації

І.Т.Стецко
   
ПОЛОЖЕННЯ
Про Сімнадцятий дитячо-юнацький фестиваль мистецтв
«СУРМИ ЗВИТЯГИ» 

                     
1. Мета і головні завдання фестивалю
      Фестиваль має на меті широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності.

ДО УВАГИ ВСІХ УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ!
Оргкомітет та журі наголошує, що революційна та збройна боротьба українського народу проти російських окупантів і їх приспішників є історичним продовженням героїчної боротьби українського народу у ХХ столітті за ідеали демократії, свободи і національної незалежності та гідності. Тому сподіваємося на широке висвітлення цієї теми у цьогорічному фестивалі і будемо раді ознайомитися з мистецькими творами, присвяченими вказаній тематиці.
Головним завданням фестивалю є:
·           популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію;
·           об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді;
·           виявити і довести до широкого загалу громадськості справжній стан у сучасній пісенній творчості, сформувати громадську думку стосовно необхідності всебічного сприяння розвитку українського пісенного мистецтва;
·           виявити проблеми у популяризації української патріотичної пісні та випрацювати пропозиції щодо їх розв’язання;
·           виявити та відзначити найкращі творчі колективи.
      2. Організатори фестивалю:
·           відділ освіти, структурний підрозділ з питань молодіжної політики Дрогобицької РДА;
·           Будинок дитячої та юнацької творчості Дрогобицького району;
За згодою вищеназваних до складу організаторів фестивалю можуть бути долучені інші організації, які мають конкретні пропозиції і братимуть участь у реалізації спільно затвердженої програми фестивалю.
      3. Підготовка, організація та проведення фестивалю
      З метою забезпечення ефективної організації та проведення фестивалю організатори створюють оргкомітет фестивалю та призначають журі.
      4. Журі фестивалю
      Журі визначає та нагороджує кращі мистецькі колективи та окремих виконавців, дає аналіз творчого рівня виступів, методичні рекомендації керівникам колективів, визначає переможців.
      5. Учасники фестивалю
      До участі у фестивалі запрошуються творчі колективи та окремі виконавці.
      6. Номінації фестивалю
Фестиваль «Сурми звитяги» проводиться за наступними номінаціями:
      Солісти-вокалісти:
§   обов’язковий твір: пісня періоду визвольних змагань 40-50-х рр. ХХ ст., пісня січових стрільців, або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО;
§   пісня патріотичного спрямування (довільна). Час виступу – до 7хв.
      Вокальні та вокально-інструментальні та вокально - хорові ансамблі:
§   обов’язковий твір: пісня періоду визвольних змагань 40-50-х рр. ХХ ст., пісня січових стрільців, або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО;
§   пісня патріотичного спрямування (довільна). Час виступу – до 7 хв.
      Хорові колективи:
§   обов’язковий твір: пісня періоду визвольних змагань 40-50-х рр. ХХ ст., пісня січових стрільців, або сучасний твір, присвячений визвольним змаганням вказаного періоду, окремим його учасникам та подіям, учасникам Революції Гідності та героям АТО;
§   пісня патріотичного спрямування (довільна). Час виступу – до 7 хв.
      Літературно-музичні композиції:
§   віршовані та прозові твори або літературно-музичні композиції національно- патріотичного спрямування з використанням творчості поетів та прозаїків – учасників визвольних змагань першої половини ХХ ст., або сучасні твори, що висвітлюють героїку вказаного періоду, окремим його учасникамт та подіям , учасникам Революції Гідності та героям АТО . Час виступу – до 10 хв.
          Героїко-патріотичні хореографічні композиції.
На конкурсний огляд представляються українські народні та сучасні танці та хореографічні композиції героїко-патріотичного спрямування, які демонструють героїзм, силу, мужність, бойовий дух українського народу (танці «Аркан», «Гопак», «Повзунець», «Козачок» тощо, а також сучасні тематичні композиції).
Конкурс проводиться у двох жанрах: народна хореографія і сучасна хореографія.
§   Духові оркестри та інструментальні ансамблі.
§   обов’язковий твір: на конкурсний огляд представляються два твори або попурі з творів патріотичної тематики.  Час виступу – до 7 хв.
§   Художнє читання, авторська поезія.
§   віршовані та прозові твори  національно- патріотичного спрямування з використанням творчості поетів та прозаїків – учасників визвольних змагань першої половини ХХ ст., або сучасні твори, що висвітлюють героїку вказаного періоду,а також Революці Гідності та героїв АТО. Час виступу – до 7 хв.
Авторські пісні.
Вимоги до учасників конкурсу:
-        мова виконання українська;
-        супровід струнного інструменту (гітари, бандури тощо) або фонограми;
-        до конкурсу допускається не більше двох пісень одного автора.
Учасники конкурсу зобов’язані чітко дотримуватися регламенту фестивалю.
7. Інші заходи
В рамках фестивалю проходять конкурси:
на кращу  живописну композицію озмір роботи – формат А3, А2, А1), графічну композицію (туш, перо, монотипія, ліногравюра, акватипія, аплікація та мішана техніка, формат А3 А2 А1), декоративно-тематичну композицію ехніка виконання довільна. стьРобота плоска або об’ємна. Габаритні розміри довільні.          
Забороняється використовувати в композиціях живі в’янучі рослини .Кожна робота повинна зберігати свій початковий зовнішній вигляд при транспортуванні.
          Заявки повинні бути в друкованому вигляді у чотирьох примірниках та містити таку інформацію:
№  п/п
Повна
назва
закла-ду та колективу
Назва колективу або ПІБ окремого виконавця
Вік , кількість
учасників
Номінація
Назва твору, фрагмент програми
(автор слів і музики)
Тривалість кожного концертного номера в хвилинах

ПІБ  керівника
(повністю), контактний телефон
Необхідні технічні засоби сцени.
Термін проведення конкурсу – до 14 жовтня 2016року.
Початок:  10. 00 год.       Реєстрація: з 9.00 год.


Оргкомітет Сімнадцятого Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв  «СУРМИ ЗВИТЯГИ» звертає Вашу увагу на основні зміни в умовах проведення конкурсу порівняно з іншими роками:

1.     Вилучено з Положення номінації «Літературно-музична композиція», «Хорові колективи та ансамблі бандуристів» та «Листівка».
2.       Учасники номінації «Художнє читання» та «Авторська поезія» подають свій виступ в оргкомітет у відео форматі не пізніше 19 жовтня 2016р. Допускається якість зйомки на любительському рівні. Перегляд у режимі VLC-медіа плеєр. Після перегляду кращі конкурсанти будуть запрошені для безпосередньої участі у Всеукраїнському відборі.
3.     Учасники номінацій на кращу живописну композицію, графічну композицію, декоративно-тематичну композицію подають свої роботи в оргкомітет не пізніше 19 жовтня 2016р. на адресу: Львів, вул.. Вахнянина,29, ЦТДЮГ, Зої Львівні Богдан. Після 20.10.16 відбудеться перегляд робіт членами журі. Лауреати у цих номінаціях будуть нагороджені у перший день Всеукраїнського відбіркового туру 3 листопада 2016 о 12.00 год за адресою: м. Львів, у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1).Немає коментарів:

Дописати коментар